Tel: 0 212 624 77 70
GSM: 0 537 409 92 72

Başarı HikayeleriMersan Optik


 Mersan Optik tüm operasyonlarında NoktaBarkod yazılımlarını kullanıyor.

 Türkiye' nin önde gelen gözlük camı üreticilerinden firma üretiminden son kullanıcıya tüm operasyonlarında bizi seçmiştir.
Yurtdışından hammadde ithal eden Mersan Optik bayilerinden ve şubelerinden gelen online siparişleri cam üretim tesisinde üretmekteydi. Firmanın yaşadığı zorluklar yurtdışından gelen hammaddenin takibi, üretim aşamasındaki süreç takibi, etiketleme, doğru ürünün doğru şubeye gitmesi, fabrikanın ve şubenin stokları ile hareketlerinin takip edilmesi idi. Mersan Optik bu süreci yaşarken firmamızdan almış olduğu danışmanlık ile sorunlarının farkına varmış ve çözüm yollarının analizini görmüştür.
 Yazılım, donanım ve iş akışı ile ilgili gerekli analizlerin firma yöneticilerine sunumu yapıldıktan sonra firmamızın çözüm önerilerine ikna olan Mersan Optik gerekli alt yapının oluşturulması için firmamıza her türlü yetkiyi vermiştir. Yapılan karşılıklı anlaşmalar ile online stok, sipariş ve üretim takiplerini içeren sistemin kurulumuna başlanmıştır. Firmanın ihtiyacı olan özel çözümler NoktaBarkod Otomasyon Yazılımına eklenmiştir. Geliştirilen online sipariş yönetimi modülü ile şube veya bayilerden gelen optik cam siparişleri otomatik olarak üretim birimine iletilmektedir.
  Daha sonra bayiler optik camın üretimin hangi aşamasında olduğunun takibini online olarak yapabilmektedirler. Bu online sipariş modülü ile firmamız Mersan Optik'in üretim ve ürünün takip aşamasındaki iş yükünü üzerinden almıştır. Şube ve bayilerin stoklarının hem merkezden hem de diğer şubelerden anlık olarak görülmesi firmanın diğer bir özel çözüm isteyen problemiydi. Burada kullanılan barkodlama sistemi ile internet üzerinden herhangi bir yerden erişilerek (el terminali ile son kullanıcının yanından online sipariş geçilmesi ) mevcut stok durumu izlenebilir hale getirilmiştir. Merkez depodan çıkan işlenmiş camların diğer depolara transfer olmasındaki fazladan evrak girme problemi ise yine firmamız tarafından verilen yazılım hizmeti ile çözülmüştür. Merkez depodan çıkan ürünler barkodlama sistemi ile otomatik olarak çıkışı yapılan deponun stoğuna girmektedir.
Sistem Bileşenleri:
NoktaBarkod Back Office: 45 Kullanıcı


Şube ve Bayi Siparişi Modülü:
El terminali: Mobile Compia M3Barkod Yazıcı: Argox 214 7 Adet
Bilgi İçin:
www.mersanoptik.com.tr


Ana Sayfa
Pos (Hızlı Satış)

Help

Güncellemeler
Market Mağaza
Market Mağaza Genel Özellikleri
Market Mağaza Modülleri
Market Mağaza Cihazlar
Market Mağaza Ekran Görüntüleri
Oto Servis
Oto Servis Genel Özellikleri
Oto Servis Modülleri
Oto Servis Cihazlar
Oto Servis Ekran Görüntüleri
B2B Programı
El Terminali
El Terminali Modülleri
El Terminali Ekran Görüntüleri

Barkod Etiket
Başarı Hikayeleri Download

İletişim